Regionální veletrh FIF 2019

Regionální veletrh FIF 2019

13. regionální veletrh fiktivních firem Praha

 

  Dne 30. ledna 2019 měla naše škola opět tu čest pořádat Regionální veletrh fiktivních firem Praha. Letošní ročník byl v pořadí již „šťastně“ třináctý. I letos mohly jednotlivé fiktivní firmy bojovat o medailové pozice v pěti soutěžích: o nejlepší leták, v tajné soutěži, o nejlepší prezentaci v odborném a diváckém hodnocení a v hlavní soutěži o nejlepšího prodejce veletrhu.

  13. Regionálního veletrhu Praha se zúčastnilo 30 firem ze 16 škol a 13 měst, mezi kterými byly Praha, Brno, České Budějovice, Ústí nad Labem, Domažlice, Hořovice, Neveklov, Příbram, Kladno, Liberec, Mělník, Telč a Kolín.

  Soutěž o nejlepší leták byla vyhodnocena před samotným veletrhem. V průběhu prosince a ledna mohli zájemci posílat do soutěže své návrhy.  Nakonec poslalo svůj leták 22 fiktivních firem. Hodnotilo se splnění povinných náležitostí, dále nadčasovost, originalita, barevná sladěnost. Soutěž nakonec vyhrála stálice mezi dobrými fiktivními firmami, firma Šamanka, s.r.o., a to se svým originálním a dokonalým letákem. Na 2. místě se umístila Lila, s.r.o. a 3. místo obsadila místní fiktivní firma PARTY-AGENCY, s.r.o.

  Tajná soutěž spočívala, stejně jako v minulém roce, v odborném testu, ve kterém měli ředitelé fiktivních firem ukázat své odborné znalosti týkající se ekonomiky, účetnictví, marketingu a personalistiky. Test uzavřelo v časovém limitu 27 fiktivních firem, ze kterých byla nejlepší a zároveň nejrychlejší fiktivní firma PARTY-AGENCY, s.r.o. Na druhém místě se umístila firma Top Silver, s.r.o. a třetí místo obsadila firma Triangl, s.r.o.

  Celkem 23 firem se odhodlaně přihlásilo do soutěže prezentací. Odborná porota vyhodnotila fiktivní firmu Berwick´s BAR, s.r.o. jako nejlepší, zatímco porotě složené z návštěvníků se nejvíce líbila fiktivní firma PARTY-AGENCY, s.r.o. Druhé a třetí místo obsadily u odborné poroty fiktivní firmy Ponožky na nožky, s.r.o. a Mňam tours, s.r.o. U návštěvnické poroty skončila na druhém místě firma Mňam tours, s.r.o. a na třetím místě firma ŠAMANKA, s.r.o.

  Hlavní soutěž, která zahrnovala prodejní činnost/obchodování na stánku, vyhotovení prodejních dokladů, komunikaci v cizím jazyce, výzdobu stánku a dresscode, zcela ovládla firma Wedding Catering, s. r. o. z Kolína, na čemž se jednomyslně shodla nejen porota, ale i zástupce Centra fiktivních firem. Zbylá medailová umístění obsadila firma Metropolitní univerzitní banka, a.s. z Prahy 3, která upoutala svou profesionalitou, a firma ŠAMANKA, s.r.o. z Liberce.

  Všem odměněným firmám srdečně gratulujeme. Ostatním děkujeme za účast. A všechny co nejsrdečněji zveme na příští rok, a to na středu 29. ledna 2020, k účasti na 14. ročníku Regionálního veletrhu fiktivních firem Praha, který se bude opět konat na OA Vinohradská.

 

 

 

VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ 13. RVFF 2019

Prodejní činnost (hlavní cena):

 • 1. místo – Wedding Catering, s. r. o. ze SOŠ informatiky a spojů a SOU Kolín
 • 2. místo – Metropolitní univerzitní banka, a.s.z Metropolitní univerzity Praha
 • 3. místo – ŠAMANKA, s.r.o.z OA Liberec

Nejlepší leták:

 • 1. místo – ŠAMANKA, s.r.o.z OA Liberec
 • 2. místo – Lila, s. r. o.z OA, SOŠ knihovnická a VOŠ Brno
 • 3. místo – PARTY-AGENCY, s.r.o. z OA Vinohradská, Praha 2

Nejlepší prezentace – hodnocení odborné poroty:

 • 1. místo – Berwick's BAR, s.r.o. z SOŠ informatiky a spojů a SOU Kolín
 • 2. místo – Ponožky na nožky, s. r. o. z OA Vinohradská, Praha 2
 • 3. místo – Mňam tours, s.r.o., s. r. o.z SOŠ informatiky a spojů a SOU Kolín

Nejlepší prezentace – divácké hodnocení:

 • 1. místo – PARTY-AGENCY, s.r.o. z OA Vinohradská, Praha 2
 • 2. místo – Mňam tours, s.r.o., s. r. o.z SOŠ informatiky a spojů a SOU Kolín

 • 3. místo – ŠAMANKA, s.r.o. z OA Liberec

Tajná soutěž:

 • 1. místo – PARTY-AGENCY, s.r.o. z OA Vinohradská, Praha 2
 • 2. místo – Top Silver, s. r. o.z OA, SOŠ knihovnická a VOŠ Brno
 • 3. místo – Triangl, s. r. o.z GOB a SOŠ Telč

 

- Ing. Alena Fuňková, Ph.D. -