6. regionální veletrh FIF

Poslední lednová středa je po šesti letech existence této akce již neodmyslitelně spjatá s regionálním veletrhem fiktivních firem a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Ve středu 25. 1. 2012 se brány naší školy otevřely pro 37 zúčastněných firem, které se k nám sjely z 19 škol. Brno, Kladno, Kralupy nad Vltavou, Liberec, Most, Neveklov, Písek, Plzeň, Praha, Příbram, Rokycany, Teplice, Ústí nad Labem, Žatec; To je výčet měst, ze kterých přijížděli účastníci a zároveň důkaz významu našeho veletrhu ve světě fiktivních firem.

Naši akademii reprezentovala realitní kancelář Happy House, s. r. o. a prodejce oblečení pro psy Wellpes, s. r. o. Nechyběla ani pořadatelská a marketingová agentura Bluesquare, s. r. o., která se ale nejvíce zviditelnila jako tradiční organizátor celého veletrhu včetně provozu občerstvení pro porotu a pedagogický doprovod účastníků. Občerstvení pro návštěvníky zajišťovali studenti marketingu Ing. Hany Truncové ve své kavárně U Zmateného zajíčka.

Role moderátorky slavnostního zahájení veletrhu a závěrečného vyhlášení vítězů se ujala ředitelka firmy Bluesquare, s. r. o. Barbora Bílková (4. D), jež má zkušenost s moderováním loňského ročníku. V moderátorské dvojici jí, alespoň při úvodním ceremoniálu, doplnil ředitel firmy Happy House, s. r. o. Daniel Kamínek (4. LA). Nejprve jsme vyslechli úvodní proslovy radní hlavního města Prahy pro oblast školství JUDr. Heleny Chudomelové a ředitele Centra fiktivních firem (CEFIF) Ing. Lukáše Huly. Následovala vystoupení, která pro přítomné diváky přichystala děvčata ze skupiny sportovního cheerleadingu BSH Cheerleaders pod vedením naší absolventky z roku 2010 Barbory Jedličkové, členky sportovního a tanečního klubu MteaM Praha, jehož členkou je i Ina Králíčková ze 4. D a v neposlední řadě také Milan Brožek z Prošku spolu s Janou Komůrkovou (4. C) a Hanou Voráčkovou (4. D) v pěveckém čísle. Na závěr pronesl ještě několik slov ředitel školy RNDr. Milan Macek, CSc. a poté již mohlo začít obchodování.

Kromě obchodování a navazování nových obchodních kontaktů, mohly firmy soutěžit v několika kategoriích. Hlavním kláním byla soutěž o nejlepší prodejní činnost a propagaci u veletržního stánku. Tuto soutěž hodnotila odborná porota sestávající z hostů z CEFIF, VŠE, České pojišťovny a Domu dětí a mládeže Praha 2. Do konečného hodnocení se také počítaly body získané za obchodování v cizím jazyce, které zkoušeli učitelé z naší akademie. Konečné hodnocení soutěže a tedy celý regionální veletrh nakonec těsným výsledkem ovládla VOŠ, SPgŠ a OA Most, která si odnesla první dvě místa. Doplňkovou soutěží bylo měření sil v elektronických prezentacích, které byly v některých případech doprovázeny i verbálním vystoupením. V tomto zápolení se udělovaly dvě sady cen – jedna za divácké hodnocení, druhá za hodnocení odborné poroty, kterou tvořili pedagogové ze zúčastněných škol. Největší pozornost v této disciplíně na sebe upoutala naše firma Happy House, s. r. o., která díky bilingvnímu (ČJ, AJ) vystoupení svého ředitele Daniela Kamínka (4. LA) bodovala u diváků i u poroty.

Nejlepší prezentace - divácké hodnocení:

  • 1. místo - Happy House, s. r. o. (OA, Praha 2, Vinohradská 38)
  • 2. místo - Wellpes, s. r. o. (OA, Praha 2, Vinohradská 38)
  • 3. místo - Topcar, s. r. o. (VOŠ, SPgŠ a OA Most)

Nejlepší prezentace - hodnocení odborné poroty:
(fotografie vítězů můžete zhlédnout v předposlední řadě snímků níže)

  • 1. místo - Happy House, s. r. o. (OA, Praha 2, Vinohradská 38), 88 b.
  • 2. místo - Yasminne, s. r. o. (VOŠ, SPgŠ a OA Most), 80 b.
  • 2. místo - Coctail Bar Aloha, s. r. o. (VOŠ, SPgŠ a OA Most), 80 b.

Nejlepší prodejní činnost a propagace u stánku:
(fotografie vítězů můžete zhlédnout v poslední řadě snímků níže)

  • 1. místo - Svět snů, s. r. o. (VOŠ, SPgŠ a OA Most), 35,33 b.
  • 2. místo - Freschezza, s. r. o. (VOŠ, SPgŠ a OA Most), 35 b.
  • 2. místo - Hráč, s. r. o. (OA a SOŠ zemědělská a ekologická Žatec), 35 b.

Vítězům gratulujeme a všem zúčastněným firmám srdečně děkujeme za účast. S návštěvníky, účastníky, porotci a hosty se těšíme na shledání při příštím ročníku regionálního veletrhu fiktivních firem. Z toho letošního si ještě můžete prohlédnout několik fotografií a video. Kompletní přehlídku všech stánků lze vidět v naší fotogalerii.

Fotografie z veletrhu