Třídní výlet 1. B do Litomyšle

Dne 26. června 2019 se třída 1. B Obchodní akademie Vinohradská vydala na výlet do Litomyšle. Při slově Litomyšl se všem jistě vybaví hudební skladatel Bedřich Smetana, jehož rodný dům jsme také navštívili. Ale zjistili jsme, že se tam nachází mnohem víc pozoruhodností.

Naší první zastávkou po několika hodinách ve vlaku byl výrobní závod společnosti Saint-Gobain Adfors CZ, s. r. o., který vyrábí produkty ze skleněného vlákna. Poslechli jsme si přednášku o historii společnosti a něco málo o jejích produktech. Poté jsme si vzali ochranné brýle, helmu, špunty do uší, reflexní vestu a vydali se na prohlídku přímo do provozu.

Po společném obědě jsme se vydali do rodného bytu Bedřicha Smetany, kde jsme dostali poměrně detailní a velmi zajímavý výklad o jeho životě. Dokonce jsme si směli zahrát na klavír, který sice nikdy nepatřil přímo jemu, ale i přesto bylo silným zážitkem sedět za nástrojem v místnosti, kde tvořil.

Potom nás čekala prohlídka Zámku Litomyšl -  památky UNESCO. Vratislav z Pernštejna původně vystavěl zámek v renesančním stylu. Evropským unikátem je dřevěné divadlo.

Podtrženo sečteno – výlet nás obohatil o nové informace o Bedřichu Smetanovi v krásných kulisách Litomyšle a na vlastní oči jsme viděli výrobu sklovláknitých mřížkových tkanin!

- Nela Klinderová, 1. B -

 vyzaduji vyzaduji vyzaduji vyzadujivyzaduji 
 vyzaduji    
Vytisknout