„Tímhle letadlem letíme?“ … do Litvy

A je to tady, článek o tom, jak jsme díky projektu Herit-App (E+) poznali město, kde jsme všichni byli poprvé v životě – Vilnius.

Někteří z nás nikdy předtím neletěli letadlem, většina z nás nezažila čtyři lety během jednoho týdne, a většinu z nás překvapila vrtulová letadla velikosti autobusu… Samotná cesta byla ale jen zlomkem toho, co jsme na této první mobilitě našeho projektu zažili.

Týmy čtyř spolupracujících zemí se sešly netradičně v neděli ve škole. Šedesátka studentů, přes tucet učitelů a vysoká očekávání naplnily divadelní sál hostujícího gymnázia a devět žáků naší školy konečně poznalo naživo své zahraniční vrstevníky. Hrály se hry, prohlédli jsme si krásné učebny školy, natáčelo se video, učili jsme se tanec, jehož název už nikdy nezapomeneme – “Flashmob“, a zjistili jsme, co nás v rámci celého týdne čeká.

Vilnius jsme zažili za sluníčka, v dešti, v mrazu, ve sněhu, přes den i v noci. Navštívili jsme památky, jejichž jména záměrně neprozradíme a doufáme, že se sami podíváte na přiložený odkaz a zkusíte uhodnout, co jsme to vlastně všechno viděli. Ale! To stále není všechno, co na nás v Litvě čekalo… Litevci nás odvezli do jedné z nejkrásnějších restaurací, které nabízí, abychom si v ní připravili svou vlastní večeři – národní delikatesu Kibinai.  Samozřejmě, že jsme ochutnali i litevský originál, a vážně nám chutnal. Vřele všem doporučujeme, aby tento pokrm doma vyzkoušeli (recept na Kibinai naleznete zde: https://kibinaivilniuje.lt/en/recipes-of-kibbehs/).

Když už jsme se dostali k tomu “domovu“ – věřili byste tomu, že se některým z nás domů ani nechtělo? Moji spolucestující mi prominou, když prozradím, že loučení se zahraničními kamarády se neobešlo bez slz. Mohlo to snad být lepší?!

Odkaz na naši interaktivní mapu Vilniusu:

https://sites.google.com/oavin.eu/heritage-app/vilnius

 Odkaz na stránky našeho projektu:

https://twinspace.etwinning.net/87801/pages/page/827445

 

- Autorem článku i fotek je Mgr. Tamara Voldřichová -

 

vyzaduji vyzaduji vyzaduji vyzaduji vyzaduji 
vyzaduji vyzaduji vyzaduji vyzaduji vyzaduji 
vyzaduji vyzaduji vyzaduji vyzaduji vyzaduji 
vyzaduji vyzaduji vyzaduji   
Vytisknout