Na Hrad i za zlatem Inků

Na konci ledna se maturanti ze 4. C vypravili na Pražský hrad, aby důkladně poznali katedrálu sv. Víta, Václava a Vojtěcha, Starý královský palác s proslulým Vladislavským sálem, baziliku sv. Jiří, Zlatou uličku i většinu exteriérů. Jako první třída tak během studia navštívili jak reprezentační prostory Nového paláce, tak tento základní památkový okruh.

Dva týdny nato žactvo 3. B, C a D cestovalo vlakem do Brna, kde jej na výstavišti čekala pozoruhodná expozice Poklad Inků, která byla uspořádána k 200. výročí samostatnosti Peruánské republiky. Artefakty obrovské hodnoty odrážely uctívání zlata coby božské esence v mystice této zaniklé andské civilizace, mezi exponáty mapujícími historii kontinentu zvlášť zaujal model ikonického Machu Picchu. V druhé části výletu následovala vycházka na Špilberk, Petrov a za dalšími památkami moravské metropole.

Letošní turistická sezóna tedy na oavin začala nebývale brzy, aby ji paradoxně záhy přerušily aktuální potíže. Věřme, že se situace co nejdříve vrátí do normálu a my se – mimo jiné – znovu setkáme na poznávacích akcích. 

- RNDr. Stanislav Koňařík -

vyzaduji vyzaduji vyzaduji vyzaduji vyzaduji 
vyzaduji vyzaduji vyzaduji   
Vytisknout